Zážitkové lety

Pilotem na zkoušku

Ukázkové lety, zážitkové lety, úvodní lety, zkušební lety. To vše jsou názvy, pod kterými letecké školy v České republice nabízejí možnost létání pro veřejnost. Oficiálně se jim říká seznamovací lety (intrductory flights) a jejich cílem je propagovat letectví a zpřístupnit létání veřejnosti, včetně možnosti si vyzkoušet řídit skutečné letadlo. S sebou do oblak můžete vzít i další 2 cestující.

30 minut letu

Pokud se chcete jen proletět, zažít ten pocit se koukat na svět z výšky a vidět pilota pracovat zblízka, ale zatím nevíte, jestli jste připraveni přijímat spoustu informací kolem pilotování letadla, bude pro vás tato varianta ideální řešení. I tak budete odcházet plni dojmů a dobrých pocitů.

5.900 Kč

60 minut letu

Pro zapálené fanoušky létání, nebo pro rozhodnuté budoucí studenty pilotní školy nabízíme rozšířenou variantu s delší letovou tratí. Máme připravenou spoustu informací, které vám rádi předáme v předletovém briefingu i během letu samotného.

10.600 Kč

Lety pro veřejnost určené k propagaci létání a k seznámení se s pilotováním letadla jsou regulovány Evropskou agenturou pro bezpečnost letectví (EASA) a na dodržování pravidel dohlíží Úřad pro civilní letectví (ÚCL). Piloti, kteří tyto lety provádějí musí splňovat požadavky na „Introductory flights“. Můžete si být jistí, že dbáme na dodržování všech pravidel k provádění těchto letů, které organizuje naše pilotní škola.

Ano, používání mobilního telefonu či jiné elektroniky u malých letadel neovlivňuje přístroje, můžete tedy fotit, natáčet videa či streamovat na sociální sítě, a to i během vzletu a přistání.

Ano, doporučujeme 1 spolucestujícího. Letadlo zvládne celkem 4 osoby na palubě, nicméně je třeba počítat s váhovým limitem a množstvím paliva, které si s sebou můžeme vzít.

Letadlo Cessna 172 má topení, ale nemá klimatizaci. Doporučujeme běžný oděv, ve kterém se budete cítit pohodlně a pevnou obuv.

Turbulence, kterou můžete zažít v malém letadle není stejná turbulence, jako v dopravním letadle v letové hladině. V malých výškách se jedná o tzv. termiku, tedy stoupavé proudy teplého vzduchu, rozehřátého od povrchu země, které jako bubliny v syceném nápoji stoupají vzhůru a mohou mít vliv na stabilitu letu. Pokud se chcete termické turbulenci vyhnout, je nejlepší letět ráno, nebo v podvečer.

To bohužel u tohoto typu letu není možné. Pravidla jasně definují meteorologické podmínky pro provedení letu a jejich součástí je horizontální a vertikální odstup od oblačnosti.

Máte další otázky?

Zavolejte, nebo nám napište pomocí kontaktního formuláře. Létání máme rádi a rádi si o něm povídáme, tak se nemusíte bát se na cokoliv zeptat.